Süspansiyon Test

2.el araçlarda belli bir km ve yaştan sonra yaşanan yıpranmalar ve kayıplar için detaylı olarak ekspertiz raporu düzenliyoruz. Abim oto ekspertiz olarak 2.el olarak almak istediğiniz aracı profesyonel olarak testlere tabii tutup araçta çıkabilecek olan masrafları size bildiriyoruz. Malum kimse yeni olarak aldığı 2.el araca masraf yapmak istemez. Maddi kayıplar bir yana dursun manevi olarak da sizin can güvenliğinizi Tehlikeye sokabilir yeni aldığınız 2.el araç.

Şöyle ki 2.el araçların belli bir km sonrasında süspansiyon sisteminde yani amortisörlerinde bir direnç kaybı yaşanır. Bu gayet normaldir. Gerek kullanım ile alakalı gerek km ve yaş ile doğru orantılı olarak bu kayıp ortaya çıkar. Bu kayıpların testini yapmak için kullanmış olduğumuz Hollanda malı Altüst marka Süspansiyon Test Cihazı ile kesin ve net bir bilgiye sahip olursunuz. Amortisörlerin direnç kaybı %15 i geçmemeli. %50 Olduğunda ise bozuk yani patlak sınıfına giriyor ve değişmesi gerekiyor.

Amortisörleri patlak bir araç alırsam ne olur ?

2.el olarak yeni almış olduğunuz aracınızın amortisörleri patlak ise, araç yol tutmaz. Aracı yolda tutan önemli unsurlardan biriside amortisörlerdir. Amortisörler tabiri caiz ise aracı çivi gibi yere sabitler. Bu görevi yapamayan amortisör de araç yay üzerinde kalacağından kasislerde ve en önemlisinde virajlarda yaylanacak ve aracı savuracaktır. Mutlaka çevremiz de duymuşuzdur. Yada başımıza gelmiştir. Virajı Alamadı kaza yaptı. Virajlarda en büyük görev Amortisörlerde yani süspansiyon sistemindedir. Viraj da araç yolu tutmadığından kaza yapmanız kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Bu yüzden almış olduğunuz 2.el yeni aracınız için süspansiyon test büyük yer tutar. Sanayi usulü usta kontrolünün dışında 2 adet iso belgeli dünyaya satış yapan Altus marka Süspansiyon test cihazı ile test edelim diyoruz. Yapmış olduğumuz testlerde her 5 arabadan 2 sinin Süspansiyon sistemi arızalı çıkıyor. Abim Oto Ekspertiz olarak ‘Kontrol güvene manii değildir diyoruz’

Yorum yapın

Call Now Button