DYNO Test

Oto ekspertiz, ikinci el araç alım satımı sırsasında oto ekspertizlerin güvenilir ve tarafsız olması en önemli kavramdır. Oto ekspertiz kontrolüne girecek olan aracınız firma garantisi içerisinde olması yüksek teknolojik cihazlar ve uzman kadro ile yapılmalıdır. Alanında uzman olan kişiler tarafından çeşitli ekipmanlar kullanarak araçların komple A’dan Z’ye araç sahiplerine detaylı bir rapor hazırlanmaktadır. Bu hususta en güvenilir bilgiyi ekspertiz dinamometre veya diğer adıyla dyno testi vermektedir.

Dinamometre testi, bilgisayarlı bir donanıma sahip olan dyno test cihazı tarafından aracın motor performans sonucunda elde edilen veri kontrolünde mevcut güç aktarma organlarına ne kadar sürede aktarıldığını ve buralardaki güç kayıplarını oransal veri içerisinde ölçüldüğü testtir. Oto ekspertiz hizmeti veren firmalar bu konuda özenli bir şekilde uzman kadroları ile yüksek teknolojik aletler dahilinde ölçüm yapmaktadır. Dyno test cihazı sayesinde ikinci el araçların üzerinde durduğu test ve muayene durumunun motor performansının ölçümü ve motora bağlı kontrolleri ele alır. Aynı zamanda dyno test cihazı sayesinde ikinci el araçların test içerisinde tutulduğunda motordan aktarılan gücün tekerleklere ne kadar iletildiği konusunda da veriye dayalı kaynak sunmaktadır.

DYNO testi gelişmiş dinamometre test cihazlarıyla yapılan, aracın o anki motor performansını oransal veri ölçülüp yormlandığı ve raporlandığı testtir. Yaptığı ölçüm ile motorun o anki ürettiği torku ve beygiri hesaplayarak güç kayıplarınıda raporlar. Bu test sadece aracın ürettiği gücü ölçer. Dyno testi ile motordn aktarılan gücün tekerlere nekadar üretildiği konusunda fikir sunulmuş olur. Bir nevi gücün tekerlere ulaşana kadar uğradığı güç kaybının ölçümüdür.

Tüm çekiş sistemlerine uygun 4×2 ve 4×4 dyno test cihazlarımızla hassas ölçümler yapıyor ve müşterimize tarafsız şeffaf bir şekilde sunuyoruz.

Yorum yapın

Call Now Button